News

29Dec2015

Finančné sturtupy získali v roku 2015 až 10 mld. USD

Záujem investorov o nové spoločnosti pôsobiace vo finančnom odvetví v roku 2015 ďalej výrazne rástol. Za prvé tri kvartále investície do FinTech startupov dosiahol hodnotu 10,5 mld. USD.

22Dec2015

Čínsky Yirendai vstúpil na americkú burzu

Spoločnosť Yirendai, čínsky poskytovateľ kolektívnych pôžičiek, vstúpila na burzu v New Yorku. Jedná sa o tretiu P2P lending spoločnosť kótovanú na americkej burze, ale prvú, ktorá operuje mimo územia Spojených štátov.

18Dec2015

Najlepšie spoločnosti vo FinTechu

Časopis Forbes zverejnil rebríček 50 najlepších spoločností v oblasti finančných technológií. Medzi spoločnosťami je veľké množstvo poskytovateľov kolektívnych pôžičiek.

16Dec2015

Ďalšie IPO v kolektívnych pôžičkách

V polovici Decembra by mal prebehnúť ďalší vstup poskytovateľa kolektívnych pôžičiek na burzu. O svoj vstup na New Yorskú burzu požiadala spoločnosť Yirendai Ltd. čínsky poskytovateľ kolektívnych pôžičiek.

14Dec2015

FinTech naberá na obrovskej sile

Viete, že každú hodinu si ľudia požičajú takmer 1 mil. USD cez kolektívne pôžičky, zaplatia takmer 30 mil. cez PayPal účet, alebo investujú do začínajúcich projektov na portály Kickstarter viac ako 60 tis. USD?

11Dec2015

Prosper uzavrel spoluprácu s Radius bank

Spoločnosť Prosper, druhý najväčší poskytovateľ kolektívnych pôžičiek v USA, uzavrela strategickú spoluprácu s bankou Radius bank. Banka s pôsobnosťou v celých Spojených štátoch bude úvery spravované a financované cez platformu Prosper.

09Dec2015

JP Morgan Chase má záujem o ďalšie partnerstvá s P2P poskytovateľmi

Jamie Dimon, CEO najväčšej americkej banky JP Morgan Chase oznámil, že má záujem rozširovať partnerstvá s poskytovateľmi kolektívnych pôžičiek. Len pre pár dňami banka uzavrela strategické partnerstvo so spoločnosťou OnDeck, ktorá poskytuje pôžičky pre malých a stredných podnikateľov.

07Dec2015

OnDeck a JP Morgan Chase uzavreli strategické partnerstvo

Pred pár dňami vyšla jedna z najdôležitejších správ pre kolektívne požičiavanie v tomto roku. Najväčšia banka v USA JP Morgan Chase uzavrela strategické partnerstvo so spoločnosťou OnDeck, ktorá poskytuje kolektívne pôžičky pre malých a stredných podnikateľov v USA.

04Dec2015

Druhá najväčšia banka v Číne vstúpila do kolektívneho požičiavania

China Construction Bank (CCB) uzavrela strategické partnerstvo so spoločnosťou China Rapid Finance, poskytovateľom kolektívnych pôžičiek v Číne s domicilom v Shanghaii. V rámci parterstva banka CCB umožní investovať svojim klientom do pôžičiek realizovaných cez portál China Rapid Finance.

02Dec2015

CFO Lending clubu je 11 najvplyvnejšia žena vo finančnom odvetvi

Prestížny časopis American Banker zverejnil rebríček najvplyvnejších žien vo finančnom odvetví na svete. Na jedenástom miesta sa umiestnila Carrie Dolan, CFO spoločnosti Lending club, najväčšieho poskytovateľa kolektívnych pôžičiek v USA.