News

31Jul2014

Deloitte: Tradičný európsky bankový model je postupne rozkladaný

Podľa nedávno zverejnenej štúdie poradenskej spoločnosti Deloitte je európsky bankový model pod výrazným tlakom. Pevnosti bankových gigantov sú obliehané novými technologickými hráčmi a riešeniami.

29Jul2014

Crowdcube získal od ľudí prevádzkový kapitál 1,2 mil. libier

Crowdcube, britská spoločnosť poskytujúca Kolektívne investovanie do spoločností a start-upov, vyskúšal unikátnu stratégiu získavania prevádzkového kapitálu od investorov. Okrem štandardných veľkých investorov a venture fondov sa spoločnosť obrátila na ľudí a svojich klientov, ktorý cez platformu investujú. 

28Jul2014

Standard & Poor’s udelil rating pre Kolektívne pôžičky

Jedna z najväčších ratingových spoločností Standard & Poor’s udelila investičný rating pre balík kolektívnych pôžičiek vzniknutý ich sekuritizáciou. Sekuritizáciou sa dosiahlo, že z vybraného balíka Kolektívnych pôžičiek vznikol investičný papier, s ktorým je možné obchodovať.

25Jul2014

Svetová banka: Kolektívne financovanie v Číne v roku 2025 dosiahne 50 mld. USD a 96 mld. celosvetovo

Najľudnatejšia krajina na svete má jeden z najväčších potenciálov na prudký rast odvetvia Kolektívneho financovania a Kolektívneho požičiavania. Doteraz najväčší projekt, ktorý získal peniaze od drobných investorov, bola príprava kresleného seriálu „Sto tisíc zlých vtipov“, ktorý získala 200 tis. USD od 5.533 ľudí.

23Jul2014

Lending Club dosiahol hranicu 5 mld. poskytnutých pôžičiek

Spoločnosť Lending Club, líder v oblasti Kolektívneho požičiavania fungujúci v USA od roku 2007, dosiahol hranicu 5 mld. poskytnutých pôžičiek. O akcelerácii rastu objemu pôžičiek svedčí fakt, že posledná miliarda bola dosiahnutá len za ostatné 3 mesiace.

22Jul2014

Funding Circle získal od investorov 65 mil. USD

Spoločnosť Funding Circle pôsobiaca na poli Kolektívnych pôžičiek vo Veľkej Británii získala od investorov ďalších 65 mil. USD na svoj rozvoj. Investičného kola sa zúčastnil primárne fond Index Ventures spolu s viacerými súčasnými investormi spoločnosti.

18Jul2014

YouTube vstupuje do Crowdfundingu

Spoločnosť YouTube oznámila, že spúšťa službu v rámci ktorej môžu fanúšikovia sledovaného videa finančne prispieť jeho autorovi. Spoločnosť týmto krokom vstupuje do pola Kolektívneho financovania typu Kickstarter a Indiegogo, kde sa ľudia skladajú kapitálom na podporu start up projektov, kultúrnych projektov a kreatívnych myšlienok.

15Jul2014

Glasgowská obchodná komora bude investovať do Kolektívnych pôžičiek

Obchodná komora zriadená pod radou škótskeho mesta Glasgow uzavrela spoluprácu so spoločnosťou Funding Circel, poskytovateľom Kolektívnych pôžičiek pre malých a stredných podnikateľov. Funding Circle už obdobným spôsobom spolupracuje priamo s Britskou vládou a nedávno tiež oznámil úzku spoluprácu s bankovým gigantom Santander.

08Jul2014

James Packer a Lachlan Murdoch vstupujú do Kolektívnych pôžičiek

Významní austrálski podnikatelia James Packer a Lachlan Murdoch vstupujú do miestneho poskytovateľa Kolektívnych pôžičiek, spoločnosti SocietyOne. Suma transakcie nebola zverejnená, ale je rádovo v miliónoch austrálskych dolárov.

04Jul2014

Lending Club by mal na jeseň vstúpiť na burzu

Dlhšie očakávaný vstup spoločnosti Lending club na burzu sa blíži. Na pomoc so vstupom boli vybrané investičné banky Morgan Stanley a Goldman Sachs. Lending club je celosvetový líder v poskytovaní Kolektívnych pôžičiek, ktorý do dnešného dňa poskytol pôžičky v hodnote presahujúcej 4 mld. USD.

01Jul2014

Bankový gigant Santander odporúča svojim klientom Kolektívne pôžičky

Jedna z najväčších svetových najväčších bánk Santander je prvou veľkou bankou, ktorá odporúča svojim klientom investovanie do Kolektívnych pôžičiek. Toto spojenie vyplýva zo spolupráce, ktorú banka uzavrela s poskytovateľom pôžičiek spoločnosťou Funding Circle, ktorá sa špecializuje na Kolektívne pôžičky pre malých a stredných podnikateľov. O spolupráci medzi oboma spoločnosťami sa hovorilo už dlhšiu dobu.