News

29Jan2015

Victory Park Capital investuje až 228 mil. USD do Kolektívnych pôžičiek vo Veľkej Británii

Správcovská spoločnosť Victory Park Capital uzavrel spoluprácu s Assetz Capital, spoločnosťou poskytujúcou Kolektívne pôžičky vo Veľkej Británii. Podľa dohody fond investuje sumu 150 mil. libier (228 mil. USD) počas obdobia piatich rokov do pôžičiek zrealizovaných cez spoločnosť.

28Jan2015

Royal Bank of Scotland upevňuje spoluprácu s poskytovateľmi Kolektívnych pôžičiek

Banka Royal Bank of Scotland (RSB), najväčší poskytovateľ úverov pre malých a stredných podnikateľov vo Veľkej Británii, začne odporúčať podnikateľov, ktorým nie je schopná poskytnúť financovanie, spoločnostiam Funding Circle a Assetz Capital.

26Jan2015

Trade Me kupuje podiel v Harmoney

Veľká internetová spoločnosť Trade Me kúpila 14,1 % podiel v spoločnosti Harmoney, poskytovateľovi Kolektívnych pôžičiek na Novom Zélande. Cena transakcie bola 7,7 mil. USD.

23Jan2015

Google a Lending Club oznámili partnerstvo

Spoločnosť Lending Club, najväčší poskytovateľ Kolektívnych pôžičiek v USA, oznámil uzavretie spolupráce so spoločnosťou Google. Lendig Club bude exkluzívne poskytovať pôžičky pre partnerov Google, spolupracujúcich cez platformu Google for Work.

22Jan2015

Biz2Credit získalo 250 mil. USD na investovanie do pôžičiek

Spoločnosť Biz2Credit získala od fondu Direct Lending Investments investičný prísľub na 250 mil. USD na investovanie do pôžičiek zrealizovaných cez spoločnosť.

20Jan2015

Forbes ocenil zakladateľku Reality Mogule

Prestížny časopis Forbes každoročne prezentuje mladých ľudí, ktorí i napriek svojmu veku dokázali vo svojej oblasti dosiahnuť niečo výnimočné, tkz. „30 under 30“. Tento rok sa medzi výnimočné osobnosti dostala i zakladateľka spoločnosti Reality Mogule, najväčšieho poskytovateľa Kolektívnych pôžičiek zameraných na financovanie nehnuteľností.

16Jan2015

P2P Global Investments získa 200 mil. USD

Investičný fond P2P Global Investments oznámil, že zvyšuje svoju investičnú silu o ďalších 200 mil. USD určených na investovanie do Kolektívnych pôžičiek. Fond je obchodovaný na londýnskej burze a zaoberá sa priamym investovaním do Kolektívnych pôžičiek sprocesovaných cez partnerských poskytovateľov v Európe.

14Jan2015

Lenovo vstupuje do Kolektívneho požičiavania

Spoločnosť Legend Holdings, materská spoločnosť počítačového gigantu spoločnosti Lenovo, vstupuje do odvetvia Kolektívneho požičiavania.

13Jan2015

Finexkap získal 22,5 mil. USD od investorov

Spoločnosť Finexkap, francúzsky poskytovateľ Kolektívnych pôžičiek zameraných na financovanie pracovaného kapitálu pre malé a stredné podniky, získal od investorov 22,5 mil. USD. 7,5 mil. USD z tejto sumy je určených na prevádzku spoločnosti a 15 mil. USD na financovanie pôžičiek zrealizovaných cez túto platformu.

09Jan2015

PayPal už poskytuje pôžičky i vo Veľkej Británii

Spoločnosť PayPal, finančný inovátor v oblasti platobných systémov, pred časom zahájil poskytovanie pôžičiek pre svojich klientov v USA. Po úspešnom štarte a poskytnutí viac ako 140 mil. USD sa rozhodol rozšíriť túto možnosť i do Veľkej Británie.

05Jan2015

Rupert Murdoch a James Packer investovali do Kolektívnych pôžičiek

Rupert Murdoch, známy mediálny magnát a vlastník spoločnosti News Corporation, spolu s Jamesom Packerom investovali do SocietyOne, ktorá ponúka Kolektívne pôžičky v Austrálii.